Lech Poznań, który powrócił do gry w ekstraklasie był prowadzony przez młodego szkoleniowca – Czesława Michniewicza, co okazało się prawdziwym hitem, gdyż Lechici zakończyli rozgrywki na 6 miejscu, ale przede wszystkim zdobyli Puchar Polski, w meczach finałowych pokonując najgorszego rywala – Legię Warszawę. Kilkanaście dni później kibice w Poznaniu cieszyli się ze zdobycia trofeum Superpucharu swojej ulubionej drużyny. Kolejne dwa sezony nie były już tak spektakularne, ale ligę Lech za każdym razem kończył na czołowych pozycjach tabeli. Po sezonie 2005/06 doszło do przekształceń własnościowych klubu. W „Kolejorza” zainwestował Holding Amica Wronki S.A, a pełna nazwa zespołu od tamtej pory brzmi KKS Lech Poznań S.A. Od dłuższego czasu Lech Poznań gra świetnie i w przeciągu najbliższych miesięcy udało się mu pokazać, że w Polsce też się umie kopać futbolówkę. Lechici doszli do fazy grupowej Pucharu Europy i pokonali nawet Juventus Turyn. Jest to niewątpliwy sukces drużyny z Poznania, która przeszła długą drogę na boiskach światowych, aby grać z najlepszymi drużynami. Na pewno Lech jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych obecnie drużyn w całej Polsce, a wszyscy Polacy jednoczą się bez względu na zamieszkanie kibicując poznaniakom. To niebywały gest, który jest wyrazem patriotyzmu ludzi zainteresowanych piłką nożną. Z pewnością Lech jeszcze nie pokazał wszystkiego na co go stać, a nowy stadion, który powstał przy Bułgarskiej jest dobrą wizytówką pokazujących polską piłkę od jak najlepszej strony.
Stadion
Stadion Lecha Poznań przy ulicy Bułgarskiej, na którym obecnie swoje mecze toczy drużyna, powstawał w sumie dwanaście lat. Pierwsze prace rozpoczęły się już w 1968 roku, a skończono w 1980. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane dokładnie 23 sierpnia 1980, podczas którego Lech podejmował Motor Lublin, z który zremisował 1:1. Trzy lata później padł rekord frekwencji na tym obiekcie podczas meczu z Widzewem Łódź – liczba widzów sięgnęła 45 tysięcy. Na trybunach zabrakło miejsca i ludzie musieli stać nawet na murawie wokoło boiska. W 1986 na Bułgarskiej zaświeciły jupitery. 56cio metrowe maszty, są chyba najbardziej oryginalną konstrukcją w całej Polsce i na dobre wpisały się już w krajobraz miasta. Światła zabłysnęły pierwszy raz 15 października 1986 roku na meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy – Polska – Grecja. Ten mecz obejrzało blisko 30 tysięcy kibiców. W 2004 roku rozpoczęła się modernizacja obiektu. Powstała czwarta trybuna, która zamknęła cały stadion. W 2005 roku rozebrano część wałów ziemny, na których osiadały dotychczas trybuny za jedną z bramek. W tym miejscu 10 marca 2007 roku miało miejsce otwarcie nowoczesnej trybuny na 8000 miejsc. Wtedy pojemność stadionu zwiększył się do prawie 25 tysięcy miejsc. Docelowo wymienione zostały również trybuny przy liniach bocznych. Obecnie może zasiadać 44 tysiące kibiców. Murawa stadionu została wyposażona w system podgrzewania, co stanowi obecnie standard w Europie. Obiekt jest już w pełni zadaszony i wykończony, więc może przyjmować gości na Euro 2012.
Historia
Aż na dwunastu stadionach występowali piłkarze Lecha Poznań w roli gospodarza. Najwięcej meczów w ekstraklasie poznaniacy rozegrali przy ulicy Bułgarskiej. Wcześniej na Dębcu rozegrali 158 meczów w pierwszej lidze. Dziewięćdziesiąt cztery razy Kolejorz grał na stadionie 22.Lipca (obecnie im. E. Szyca). Sześć meczów Lechici jako gospodarz rozegrali poza miastem Poznań. Niebiesko-biali dwa razy odbyli spotkania w Śremie oraz dwa w Grodzisku oraz po jednym meczu we Wrześni i w Szamotułach. W Poznaniu Lech grał łącznie na ośmiu stadionach. Pierwsze mecze poznaniacy rozgrywali na zwykłym boisku mieszczącym się przy ulicy Grzybowej, a na dłużej przenieśli się na przyzwoity dębicki stadion. W latach, gdy na mecze Lecha Poznań przychodziły dziesiątki tysięcy ludzi, zaistniała konieczność organizowania spotkań na największym obiekcie sportowym tego typu przy ulicy 22. lipca. Poza tym niektóre mecze toczyły się na boisku Energetyka na Arenie przy ulicy Rolnej oraz na Golęcinie. Obecnie Lech posiada najbardziej nowoczesny stadion w całej Polsce i jako pierwszy zakończył jego budowę w ramach przygotowań do goszczenia drużyn piłkarskich na Euro 2012. Na stadionie Lecha zostaną rozegrane trzy spotkania fazy grupowej Mistrzostw Europy 2012. Inauguracja stadionu nastąpiła zorganizowaniem koncertu Stinga, na który przybyło mnóstwo ludzi z całej Polski, a atmosfera była niezwykle gorąca. Wiadomo, że takie wydarzenia przyciągają i dodają splendoru wszystkim fanom piłki nożnej i nie tylko. Jest to niewątpliwie powód do zadowolenia.
Stadion Miejski
Stadion Miejski w Poznaniu mieści się na osiedlu administracyjnym Grunwald Południe przy ulicy Bułgarskiej 17. Stadion jest własnością władz miejskich Poznania i obecnie użytkują go drużyny Lecha Poznań i Warty Poznań. Od sezonu 2010/2011 jest to największy stadion ligowy w całym kraju. W 2012 będzie on areną rozgrywek Mistrzostw Europy 2012. 20 września 2010 oficjalne otwarcie uświetnił koncert Stinga w ramach światowej trasy koncertowej „Symphonicities”. Prace przy budowie Stadionu Miejskiego rozpoczęły się w 1968 roku. Jak większość stadionów minionej epoki został on zaprojektowany i wybudowany na podstawie usypanego wału ziemnego, na którym później ukształtowano betonowe miejsca na ławeczki i koronę stadionu. Na stadionie tym znajdowały się 3 trybuny w kształcie podkowy, a na czwartej miała powstać pływalnia i sale do ćwiczeń, jednak nie udało się tego zamysłu wcielić w życie. Pierwszy mecz Lech Poznań rozegrał na własnym stadionie 23 sierpnia 1980 roku przy 18-tysięcznej publice z Motorem Lublin, który się zakończył remisem 1:1, a strzelcem pierwszej bramki na oficjalnym stadionie Lecha był Marek Skurczyński. W niedługim czasie dobudowano stanowisko obsługi stadionu, tak zwany Kogut, a po sześciu latach powstały cztery 56-metrowe maszty oświetlające, które zaświeciły po raz pierwszy 15 października 1986 roku. Rekord frekwencji na obiekcie padł dnia 8 kwietnia 1984 roku, gdy na stadionie w jednym czasie przebywało mniej więcej 45 tysięcy osób na spotkaniu Lecha z Widzewem Łódź.